Mikä on Dream-tapahtuma?
Energiaa, kunnianhimoa ja aitoja kohtaamisia yhdistävä startup‑ ja innovaatiotapahtuma.
Dream on yhden päivän tapahtuma, jossa startup‑perustajat ja opiskelijatiimit nousevat lavalle, pitchaavat ideoitaan ja kohtaavat sijoittajia, yhteistyökumppaneita sekä laajemman yhteisön. Dream on myös paikka inspiraatiolle, verkostoitumiselle ja uusille mahdollisuuksille.
Saimme Dream 2026 -kilpailuihin huikeat 58 hakemusta, joista mukaan valittiin 10 startupia Startup Competitioniin sekä 5 opiskelijatiimiä Student Competitioniin. Kilpailun taso on tänä vuonna poikkeuksellisen kova, ja voimme jo nyt luvata, että lavalla nähdään ennennäkemättömän vaikuttavia ideoita, ratkaisuja ja esityksiä.
Ohjelmaa täydentävät kaksi kansainvälisesti arvostettua keynote-puhujaa. Euroopan johtaviin teknologiapuhujiin kuuluva Natalia Rincon tuo lavalle näkemyksiä teknologian, innovaatioiden ja tulevaisuuden liiketoiminnan kehityksestä. Pääpuhujaksi tapahtumaan saapuu David JP Phillips, maailman tunnetuimpiin viestinnän ja tarinankerronnan asiantuntijoihin lukeutuva puhuja, joka inspiroi yleisöä vaikuttavan kommunikaation ja esiintymisen teemoilla.
LUE LISÄÄ: